Decoupage

Decoupage

Decoupage

Do popularnych form rozrywek, zwłaszcza dla dziewczynek, najlepiej kilkuletnich okazuje się dekupaż czyli dosłownie z języka francuskiego – decoupage. Jest to forma charakterystycznej techniki zdobniczej, jaka opiera się na przyklejaniu rozmaitych form materiałów i tworzyw na balony do modelowania – kup u nas dane powierzchnie, właściwie do tego celu przygotowane.http://janpolbis.pl/pl/znakowanie-produktow Chodzi tu o stosowne spreparowanie podłoża a następnie przyklejanie do niego metalu, szkła, drewna czy też ceramiki oraz plastiku a nawet tkanin i papieru. Wszystko to odbywa się poprzez zastosowanie wybranego wariantu decoupage. Spośród popularnych technik wydziela się między innymi technikę serwetkową czyli przyklejanie stosownego wzoru wycinanego z papieru bądź papierowej serwetki.

Warto wyszczególnić między innymi klasyczny dekupaż czyli taki, w którym nalepia się wiele rozmaitych warstw i dodatkowo dodaje lakier. Chodzi o to, aby było tak dużo lakieru, żeby ciekawie i oryginalnie wtopił się w środek powierzchni nim dekorowanej. Konsekwencją tego jest prezentacja podłoża jakby owa powłoka lakierowa była po prostu namalowana a nie popsikana. Do hobby polegającego na wykonywaniu decoupage wykorzystuje się naprawdę szeroki, wręcz niemal nieograniczony wachlarz rozmaitych materiałów oraz akcesoriów. Dekorowane z pomocą tejże techniki mogą być na przykład przedmioty typu skrzynki, świeczniki, ramki do zdjęć, albumy, pudełeczka oraz ceramiczne naczynia czy inne gadżety z tego materiału.

Konieczne jest też skompletowanie narzędzi wymaganych do obrobienia tychże tworzyw a więc nożyczki, pędzelki, noże, żyletki, waciki, chusteczki, patyczki. Nieodzowne składniki to również wycinki z gazet, papierów, serwetek czy też magazynów kolorowych. Jeszcze co innego bez czego też ciężko byłoby się obejść to kleje takie jak wikol typowo do tej techniki stosowany. Warto mieć też pod ręką lakier oraz farby akrylowe.

– autor artykułu